Bylinné čaje


Bylinné čaje mají dlouholetou tradici

V dřívějších dobách byly často používány rostliny a bylinné čaje v lékařství. Například ve Starém Egyptě používali lékaři přes 200 léků rostlinného původu. Kromě rostlin používali Egypťané také nerosty a výtažky a části těl z různých živočichů. Používaly se takové bylinky, které známe i dnes: máta, anýz, pelyněk, senna, vrba... Z živočišné říše to bylo například maso, tuk, krev, mléko, ale také žluč, moč a dokonce i zvířecí trus. Například se věřilo, že růst vlasů zlepší aplikace prášku z rozdrcené ještěrky na vlasovou pokožku nebo se hojně využívala mast z hrošího, lvího, krokodýlího, husího, hadího a kozorožčího sádla.
Egyptské lékařství bylo z dnešního pohledu velice vyspělé a racionální, a to i přesto, že Egypťané věřili, že nemoci mohou být způsobeny nadpřirozenými bytostmi a silami, a při léčení často používali egyptští lékaři magii. Součástí léčby byly modlitby, zaříkávání a jiné rituály. Informace čerpáme ze 13 dochovaných papyrů. A i když Egypťané věřili, že centrum myšlení je v srdci, podařilo se jim vytvořit ucelený medicínský systém v historii. Vliv měli později i na medicínu v Řecku a Římě, mnoho antických lékařů jezdilo do Egypta studovat medicínu. Ve starém Egyptě byly tři druhy lékařů - klasičtí lékaři, kněží bohyně Sachmet a kouzelníci.
Kvalita staroegyptského lékařství byla srovnatelná pouze s Mezopotánií. Odtud se nám zachovalo množství lékařských
textů. Jednak šlo o texty - předpovědi, které se zabývaly vyhlídkami pacienta v určitých situacích (a s určitými nemocemi), ale příliš se nevěnovaly léčbě, nebo jen zřídka. A jednak texty, které se zabývaly léčením pacientů a přímo vypovídaly o využívaných lécích, kterými byly živočišné produkty, jako je živočišný tuk, krev, mléko a kosti, a dále různé bylinky, stonky, listy, kořeny a plody, které se mísily někdy s pivem nebo medem. Některé léky se polykaly, jiné se přikládaly na tělo nebo se do něho dopravovaly v podobě čípků.
V dnešní době je vyzkoušet dary naší přírody čím dál víc populární. Bylinkové čaje jsou chutné, dají se nasušit na zimu, a kdo nemá možnost byliny sušit, může si vybrat ze široké nabídky sušených bylin a bylinných čajových směsí na našem trhu. Rozeznáváme bylinkové čaje, které jsou vhodné pro běžné pití, dále směsi na detoxikaci a poté jsou velice oblíbené čaje například na průdušky, močové cesty, ženské orgány apod. Zkrátka - bylinky staly součástí téměř každé domácnosti.

Rychlý přehled použití bylinek a bylinných čajů

  • jednodruhové sušené bylinky
  • míchané bylinné čajové směsi
  • sáčkové čaje
  • bylinky můžeme přidat do koupelí, zábalů, krémů i využít jako koření
  • staré receptury

-0%
(0)
Objednávky (0)

ALERGAN - bylinkový čaj 200g ASTMABYL - bylinkový čaj - 200g - SLEVA - SPOTŘEBA 10/2019

170,00 Kč 170,00 Kč

Bylinkový čaj ALERGAN má pečlivě vybrané složení z bylinek. SPOTŘEBA 10/2019POUŽITÍ BYLINEK V TRADIČNÍM LIDOVÉM LÉČITELSTVÍDle tradičního lidového léčitelství se kopřiva a řepík používá při přecitlivělosti pokožky, alergii a astmatických potíží. Kopřiva, pýr a bříza jsou v lidovém léčitelství ceněnými bylinkami při alergiích. Třezalka je ..

(0)
Objednávky (1)

ASTMABYL - bylinkový čaj - 200g

240,00 Kč

Bylinkový čaj ASTMABYL má pečlivě vybrané složení bylinek. POUŽITÍ BYLINEK V TRADIČNÍM LIDOVÉM LÉČITELSTVÍDle tradičního lidového léčitelství kopřiva a řepík působí příznivě na dýchání a přecitlivělost pokožky, alergie a astmatické potíže.Podle nejnovějších poznatků v oblasti lidového léčitelství se doporučuje při užívání bylinných čajů vždy po 4..

-29%
(0)
Objednávky (0)

ASTMABYL - bylinkový čaj - 200g - SLEVA - SPOTŘEBA 10/2019

170,00 Kč 240,00 Kč

Bylinkový čaj ASTMABYL má pečlivě vybrané složení bylinek.SPOTŘEBA 10/2019 POUŽITÍ BYLINEK V TRADIČNÍM LIDOVÉM LÉČITELSTVÍDle tradičního lidového léčitelství kopřiva a řepík působí příznivě na dýchání a přecitlivělost pokožky, alergie a astmatické potíže.Podle nejnovějších poznatků v oblasti lidového léčitelství se doporučuje při užívání bylinnýc..

(0)
Objednávky (6)

JARNÍ DETOXIKACE - bylinkový čaj - 200g

240,00 Kč

Bylinková směs JARNÍ DETOXIKACE/OČISTA ORGANISMU je určena na kompletní pročištění - DETOXIKACI - organismu - jarní detoxikaci, zvláště na jaře, kdy je organismus po dlouhé době unavený a přesycený těžkou hutnou zimní stravou (není k dispozici čerstvé ovoce a zelenina), Dle tradičního lidového léčitelství kopřiva, pampeliška, řebříček a p..

(0)
Objednávky (3)

KLOUBY/REVMAN/CÉVY - bylinkový čaj 200g

240,00 Kč

Bylinkový čaj KLOUBY/REVMAN/CÉVY vhodný při potížích s klouby a kostmi. Přeslička, prvosenka, tužebník a kopřiva dle tradičního lidového léčitelství působí příznivě na stav kloubů, kostí a šlach. Řepík lékařský a kopřiva podle lidového léčitelství čistí krev a játra. Mateřídouška má blahodárný vliv na nervovou soustavu. Kopřiva je v lidovém l..

(0)
Objednávky (7)

LYMFA - bylinkový čaj 200g

240,00 Kč

Bylinková čajová směs LYMFA bylinkový čaj 200g z pečlivě vybraných a namíchaných bylinek. Měsíček, svízel, červený jetel, pampeliška list a přeslička se v tradičním lidovém léčitelství používají k posílení lymfatického systému. Pampeliška a přeslička působí močopudně. Jetel luční se v lidovém léčitelství užívá k čištění krve. Ci..

(0)
Objednávky (2)

ADAPTAN - bylinkový čaj - 200g

240,00 Kč

Bylinkový čaj ADAPTAN má pečlivě vybrané složení bylinek.  V tradičním lidovém léčitelství se doporučuje při únavě, stresu a nedostatku železa užívat bylinkový čaj z kopřivy, zejména na jaře jsou její účinky nejvyšší. Kopřiva obsahuje kyselinu křemičitou, která má velmi příznivý vliv na stav kostí, očí, zubů, chrupavek, vazivové tkáně, kloubů ..

(0)
Objednávky (3)

CHŘIPKOUN - bylinkový čaj 200g

240,00 Kč

Bylinková čajová směs CHŘIPKOUN je vhodná při chřipce, v chřipkovém období jako prevence a při nachlazení, dále je dle tradičního lidového léčitelství díky obsaženým bylinkám vhodná k posílení imunity.Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud uděláte vždy po 4 týdnech na týden pauzu, aby mohly bylinky opět po pauze účinně působit. Aby bylinková..

(0)
Objednávky (0)

DĚTSKÝ ČAJ ATOPÍK - bylinkový čaj - 200g

240,00 Kč

Bylinkový dětský čaj DĚTSKÝ ČAJ ATOPÍK namíchaný z pečlivě vybraných bylinek vhodný při nejrůznějších potížích s pokožkou. Dle tradičního lidového léčitelství například rakouská léčitelka Maria Treben doporučovala na základě svých zkušeností měsíček lékařský na ekzém u dětí, měsíček a jahodník na atopický ekzém a vyrážku či akné. Řepík se..

(0)
Objednávky (0)

DĚTSKÝ ČAJ BORELÍK, KLOUBÍK, SVALÍK - bylinkový čaj - 200g

240,00 Kč

Bylinkový dětský čaj BORELÍK, KLOUBÍK, SVALÍK namíchaný z pečlivě vybraných bylinek vhodný jako doplněk především při trvale zvýšené teplotě spojené s bolestmi kloubů a v době rekonvalescence po borelióze. Přeslička a kopřiva dle tradičního lidového léčitelství působí příznivě na stav kloubů, kostí a šlach. Měsíček lékařský v lidovém léčitelství či..

(0)
Objednávky (0)

DĚTSKÝ ČAJ HAJÁNEK/HYPERKLÍDEK - bylinkový čaj - 200g

240,00 Kč

Bylinkový dětský čaj DĚTSKÝ ČAJ HAJÁNEK/HYPERKLÍDEK namíchaný z pečlivě vybraných bylinek vhodný pro děti večer před spaním pro jejich klidný spánek, případně k užívání i během noci. Bylinkový dětský čaj je vhodný pro všechny malé hyperaktivní neposedy a neposedky :), lze užívat také při syndromu ADHD, ale i u živějších dětí. Pro více informací se ..

(0)
Objednávky (2)

DĚTSKÝ ČAJ IMUNITA - bylinkový čaj - 200g

240,00 Kč

Bylinkový DĚTSKÝ ČAJ IMUNITA namíchaný z pečlivě vybraných bylinek je určen jako prevencea doplněk pitného režimu při častém onemocnění, při oslabeném organismu, únavě, vyčerpání, opakovaných nemocech a k prevenci v chřipkovém období. Echinacea je dle tradičního lidového léčitelství známým přírodním prostředkem pro posílení imunity. Kopřiva je v li..

(0)
Objednávky (3)

DĚTSKÝ ČAJ KAŠLÍK - bylinkový čaj 200g

240,00 Kč

Bylinkový dětský čaj DĚTSKÝ ČAJ KAŠLÍK namíchaný pro děti z pečlivě vybraných bylinek. Dle tradičního lidového léčitelství se divizna a sléz maurský užívá proti kašli, mateřídouška a jitrocel na zahlenění. Jitrocel čistí dle lidového léčitelství krev, plíce a žaludek. Obsah balení: 200g - při uvedeném dávkování postačí zhruba na 1,5 měsíce - v..

(0)
Objednávky (2)

DĚTSKÝ ČAJ KLIDNÉ BŘÍŠKO/POHODA - bylinkový čaj 200g

240,00 Kč

Bylinkový dětský čaj DĚTSKÝ ČAJ KLIDNÉ BŘÍŠKO/POHODA je namíchaný z pečlivě vybraných bylinek vhodný pro děti pro jejich klidné bříško. Dle tradičního lidového léčitelství působí fenykl, anýz a chmel příznivě při nadýmání, kolice a bolení bříška a jsou častými součástmi nejrůznějších čajových směsí pro děti proti kolikám. Bylinkový čaj je takévhodn..

(0)
Objednávky (4)

DĚTSKÝ ČAJ MOLUŠÁK - bylinkový čaj 200g

240,00 Kč

Bylinkový dětský čaj DĚTSKÝ ČAJ MOLUŠÁK namíchaný z pečlivě vybraných bylinek je určen především pro děti. Dle tradičního lidového léčitelství se kopřiva, jitrocel, řebříček a černý bez používá k posílení imunity - ke zvýšení obranyschopnosti organismu. Echinacea - třapatka nachová je ceněná v lidovém léčitel..

Zobrazuji 1 až 15 z 96 (celkem stran 7)
TOPlist