Aromaterapie

Aromaterapie a její využití v praxi


Aromaterapie je druh alternativní medicíny,

který užívá rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem změny mysli, nálady, procesu poznávání nebo zdraví. Aromaterapie doslova znamená „léčbu pomocí vůní“. Je složena ze dvou slov: „aroma“vůně a „terapie“ – léčba. Vůně, aniž bychom si to plně uvědomovaly, dokáže zvýšit koncentraci mysli, nabudit energii a uvolnit napětí a stres. Samotné vůně velice kladně působí rovněž na naši psychiku.

Pokud potřebujete zvýšit koncentraci, nabudit energii nebo uvolnit napětí a stres, pak je aromaterapie skvělou možností.  A pokud vás trápí nachlazení a ucpaný nos, éterické oleje pomohu i zde - pročistí vzduch, podle některých zdrojů působí proti virům a působí na dýchací cesty. Tento druh alternativní medicíny využívá jeden z nejaktivnějších lidských smyslů - čich.

Aromaterapiestaletími ověřené magické umění, jehož základy můžeme nalézt už ve starověku a při kterém se bohatě používají éterické oleje, které vás doslova okouzlí svojí vůní. Tyto rostlinné látky jsou obsažené v květech, listech i kořenech rostlin. My je získáváme lisováním za studena nebo destilací. Díky tomu si tak uchovají své nezaměnitelné vlastnosti i aroma.

Kromě nich se v aromaterapii používá mnoho dalších vonných složek, které příznivě ovlivňují naši mysli, ale i tělo

Aromaolejíčky se využívají také jako přírodní odpuzovače hmyzu - proti komárům, klíšťatům, vším apod.

Na dezinfekci a hojení ran se užívá levandulový olej, při nachlazení a virózach mátový nebo eukalyptový olej, pro odpuzování hmyzu je nejvhodnější tea tree olej, eukalyptový, rozmarýnový, lemongrass silice nebo šalvějová silice...

Aromaterapie a vaše mysl

Vůně přinášejí tělu pocity uvolnění a pohody, díky tomu pozitivně ovlivňují naši náladu, povzbuzují naši unavenou mysl a pomáhají nám odbourávat stres. Dopřejte si aromaterapii u vás doma. Stačí si vybrat vhodný esenciální olej a aromalampičku.

Aromaterapie a vaše tělo

Vonné oleje jsou velice oblíbené u masérů, dají se tedy dobře využít jako masážní. S pomocí éterických olejíčků dochází k souladu mezi myslí a tělem. Aromaterapeutovi doslova ožíváte pod rukama. Bylinná masáž dokonale uvolní naši mysl i tělo. Aromamasáž působí blahodárně na pokožku, a zárověň prohřívá naše tělo a uklidňuje psychiku. Po masáži se budete cítit maximálně uvolnění a doslova prostoupeni nádhernými vůněmi, které vás budou provázet celý den. Některé oleje je možné aplikovat přímo na pokožku (levandulový olej, tea-tree a okurková silice), jiné je potřeba smísit s masážním základem. Čtěte bedlivě návod na každém oleji.

Éterické nebo také jinak řečeno esenciální oleje či aromaolejíčky se používají také do aromalampy, kde se při zahřátí uvolňují vůně, a můžete si tak naplno vychutnat skutečný arometerapeutický zážitek. V našem e-shopu nabízíme éterické oleje do aromalamp - k dispozici je široký výběr vůni od firmy Grešík.

Návody a recepty na masážní oleje s použitím éterických olejů najde zde - KLIKNĚTE ZDE - AROMATERAPIE NÁVODY K UŽÍVÁNÍ VONNÝCH SILIC

Na skladě
-24%
(0)
Objednávky (1)

KOALKA - EUKALYPTOVÝ OLEJ - 100% ČISTÝ - 50ml - 1 kus

65,00 Kč 85,00 Kč

KOALKA - EUKALYPTOVÝ OLEJ - 100% ČISTÝ - 50mlEukalyptový olej je přírodní produkt získávaný z listů eukalyptového stromu nejbohatšího na cineol eukalyptus polybractea.POUŽITÍ EUKALYPTOVÝ OLEJ KOALKA:1. Při nachlazení vtírat do pokožky na prsou a na zádech.2. Při únavě svalů vetřít do pokožky na postižené místo.3. Pro osvěžení pokožky přidat do koup..

(0)
Objednávky (2)

BOROVICE - PŘÍRODNÍ ROSTLINNÁ SILICE - 10ml - V.GREŠÍK

72,00 Kč

BOROVICE - PŘÍRODNÍ ROSTLINNÁ SILICE - 10ml - V.GREŠÍKPinus sylvestris Uvolňuje, uklidňuje, zotavuje, posiluje sebedůvěru. Koncentrovaná, čistá přírodní silice určená pro aromaterapii.Borovicová silice má podobné účinky jako jedlová. Používá se do aromalampy při nemocech horních cest dýchacích, nachlazení, kašli, bronchitidě a astmatu. Pomáhá při d..

(0)
Objednávky (1)

EUKALYPT - PŘÍRODNÍ ROSTLINNÁ SILICE - 10ml - V.GREŠÍK

54,00 Kč

EUKALYPT - PŘÍRODNÍ ROSTLINNÁ SILICE - 10ml - V.GREŠÍKEucalyptus globulus Působí antisepticky, uvolňuje hleny, proti herpesvirům. Pro inhalaci se používá v dávce 10 - 20 kapek na cca 500 ml horké vody, inhalace se provádí 2 - 3 x denně. Možné též použití do aromalampy.  Listy blahovičníku (euakalyptové listy) obsahují silici, k..

(0)
Objednávky (1)

MÁTA PEPRNÁ - PŘÍRODNÍ ROSTLINNÁ SILICE - 10ml - V.GREŠÍK

78,00 Kč

MÁTA PEPRNÁ - PŘÍRODNÍ ROSTLINNÁ SILICE - 10ml - V.GREŠÍKMentha piperita Silně antiseptická, podporuje koncentraci a osvěžuje. Koncentrovaná, čistá přírodní silice určená pro aromaterapii.Balení: 10 mlDOBRÝ TIP:mátový olejíček můžete přidat do své domácí bylinkové mastičkyPoužití: Přidejte pár kapek rostlinné silice do aromalampičky, přímo do ..

Zobrazuji 1 až 4 z 4 (celkem stran 1)
TOPlist