Eleutherokok kořen, všehoj

Eleutherokok, nebo také sibiřský ženšen či čertův kořen se přirovnává díky obsahu účinných látek k ženšenu a v tradičním lidovém léčitelství se užívá hojně od 50.let minulého století pro své širokospektré léčivé účinky na lidský organismus. V tehdejším SSSR se hledala rovnocenná náhrada za hůře pěstovatelný ženšen. Dle tradičního lidového léčitelství eleutherokok posiluje imunitní systém, zvyšuje krevní tlak a zlepšuje fyzickou a psychickou kondici (působí na adrenalinové žlázy). Vykazuje antistresové a adaptogenní účinky.

Eleutherokok - sibiřský ženšen - je mírný adoptogen (adoptogen nebo také tonikum, biostimulátor či stimulátor je rostlinný produkt zvyšující odolnost organismu proti stresu, imunitu, odolnost následkům zranění, proti úzkosti nebo únavě a zlepšuje schopnost odolávat těmto situacím - adaptovat se na ně).


Účinné látky:


Sibiřský ženšen je adaptogenem - to znamená, že pomáhá organismu vyrovnat se zátěží a se stresujícími podmínkami a  obnovit v těle rovnováhu i posílit imunitu


Pozor - eleutherokok se nedoporučuje užívat v těhotenství, při kojení a při vysokém krevním tlaku a hypertenzi!


Nepoužívat déle než 6 týdnů (během užívání se vyhýbat kofeinu)
Nejvyšší přípustné množství v denní dávce v doplňcích stravy je 1000 mg
Další použití eleutherokoku v lidovém léčitelství:


fyzická a psychická námaha, vyčerpání, stres, ochablost, přepracovanost, pro zlepšení kondice a výkonnosti


při fyzickém a psychickém přetížení organismu


velice účinný je při léčení dlouhodobého vyčerpání a tělesné ochablosti vyplývající z přepracování a trvalého stresu


nervová slabost, depresivní stavy, nespavost


diabetes, cholesterol, ateroskleróza


zkoumají se účinky na brždění vzniku a růstu nádorů a metastází


rekonvalescence


ovlivnění funkcí pohlavních žláz


posílení imunity


degenerativní choroby v důsledku stáří


pomáhá při negativních projevech stárnutí
životní energie

nízký tlak (zvyšuje tlak)
TRADIČNÍ UŽITÍ ELEUTHEROKOKU -SIBIŘSKÉHO ŽENŠENU -VŠEHOJE V LIDOVÉM LÉČITELSTVÍ


1 čajová lžička kořene eleutherokoku se vaří cca 1 minutu ve vroucí vodě, poté nechte 15 minut odstát. Po 15 minutách sceďte a popíjejte teplé po doušcích 3x denně.
Dle nových nařízení EU č.1924/2006 nelze u bylinek uvádět žádná výživová a zdravotní tvrzení, která neschválila Rada EU. Doporučujeme Vám, abyste si více informací o eleutherokoku našli ve volně dostupných zdrojích internetu...


Veškeré informace zde uváděné pocházejí z tradičních lidových zdrojů (herbáře, bylináře, knihy o bylinkách, rady léčitelů apod.).
Pro přesné používání léčivých bylinek na Vaše konkrétní potíže se poraďte se svým lékařem!


(0)
Objednávky (0)

ELEUTHEROKOK (VŠEHOJ, SIBIŘSKÝ ŽENŠEN) - BYLINNÉ KAPKY V.GREŠÍK - 50ml

70,00 Kč

ELEUTHEROKOK (VŠEHOJ, SIBIŘSKÝ ŽENŠEN) - BYLINNÉ KAPKY V.GREŠÍK - 50mlEleutherokok se řadí mezi harmonizátory a adaptogeny. Působí příznivě na kognitivní a duševní výkonnost. Dávkování:2 x 20 kapek denně nejlépe do sklenky vody, mezi jídly či nalačnoSložení: 10% výluh z kořene eleutherokoku ve 40% lihu Bylinné kapky jsou vyrobeny z k..

(0)
Objednávky (3)

ELEUTHEROKOK KOŘEN - ŽENŠEN - 100g

75,00 Kč

ELEUTHEROKOK KOŘEN - SIBIŘSKÝ ŽENŠEN - VŠEHOJ - 100gEleutherococcus senticosusEleutherokok, nebo také sibiřský ženšen či čertův kořen se přirovnává díky obsahu účinných látek k ženšenu a v tradičním lidovém léčitelství se užívá hojně od 50.let minulého století pro své širokospektré léčivé účinky na lidský organismus. V tehdejším SSSR..

Zobrazuji 1 až 2 z 2 (celkem stran 1)
TOPlist