Lidové bylinné receptury

Lidové bylinné receptury

V této sekci najdete lidové bylinné receptury, které nám můžete zasílat, pokud se vám osvědčily.

Prosím, vemte v úvahu fakt, že se nejedná o léčivo.  V případě zdravotních potíží se vždy o svém zdravotním stavu a léčbě poraďte se svým lékařem.


NEPLODNOST

Originální recept báby Kamenické na neplodnost

20 dkg řebříčku

20 dkg šípku

10 dkg mateřídoušky

15 dkg dobromysli

7 dkg kopřivy (květ)

15 dkg truskavec

5 dkg heřmánek

10 dkg čekanka

7 dkg jitrocel

Sladí se glukopurem. Bylinky smíchat. 7 - 10 g bylin na 2dl vody. Byliny do studené vody, nechat přejít varem, 20 minut louhovat. Teplý odvar pít 1 hodinu před jídlem ráno a večer. Večer uvařit dvě dávky. Jednu vypít hned, druhou dát do termosky na ráno. Pít pravidelně, dobrat všechny bylinky (trvá skoro 4 měsíce). Během bylinkové kúry je nutné užívat železo.

Prodej sušených bylinek - sušené bylinky koupíte zde, možno namíchat dle receptu

www.bylinky-maya.czDOMÁCÍ BYLINKOVÉ ANTIDEPRESIVUM1,5 g květu třezalky

1,5 g květu levandule

0,5 g máty

1 g chmelových šištic

0,5 g muškátového oříšku

50 g čerstvého medu

500 ml kvalitního bílého vína

Návod na přípravu přírodního bylinného antidepresiva: Rozpusťte med a přidejte ho spolu s kořením a bylinkami k bílému vínu. Promíchejte a nechte týden odstát v temnu. Po týdnu přefiltrujte přes plátno. Podává se po lžičkách jako domácí medicína :)


DEPRESE, NERVOZITA, NEKLID - PŘÍRODNÍ ANTIDEPRESIVUM

Při uvedených potížích vyzkoušejte pít čaj z rakytníku řešetlákového nebo třezalky tečkované. Pozor třezalku nemohou některé osoby, přečtěte si info níže !!!


Pozor! Třezalka tečkovaná může snižovat účinnost orálně užívané hormonální antikoncepce, některých antibiotik, warfarinu a dalších léků na stejném principu jako jiná antibiotika, tedy tím, že ve velkých dávkách ničí střevní bakterie a znemožňuje správnou vstřebávání hormonů z léčiva do krve. Pokud užíváte třezalku ve větším množství, je vhodné konzumovat také laktobacily pro obnovení střevní mikroflóry nebo kysané výrobky a jogurty s živými mléčnými bakteriemi. Třezalka může také negativně ovlivňovat účinky jiných léčiv podávaných na uklidnění, vysoký tlak, potíže se srdcem a léčbu depresí. Pokud užíváte některé ze zmiňovaných léků, poraďte se o užívání třezalky se svým lékařem. Zkontrolujte také příbalový leták vašich léků. Při užívání třezalky nebo výrobků z třezalky se vyhněte slunci, zvláště u citlivých osob může třezalka vyvolat negativní reakci a kůže může zhnědnout (mohou se objevit pigmentové skvrny).DÁVKOVÁNÍ A UŽITÍ RAKYTNÍKU

Povařte 2 polévkové lžíce rakytníkových bobulek asi 5 minut ve 1/4 l vody a sceďte. Užívejte 2x denně po dobu 6 týdnů. Poté můžete dát pauzu a začít s užíváním znovu.

Nebo: 1-2 lžičky rakytníku na 1/l vroucí vody, louhovat 10 minut.TŘEZALKA - BYLINKOVÝ ČAJ - NÁVOD K UŽÍVÁNÍ

Dle tradičního lidového léčitelství a rad starých bylinářů a léčitelů je třezalka označována jako přírodní antibiotikum a antidepresivum. V tradičním lidovém léčitelství se užívá se při neurózách, pomočování, depresích, zuřivosti, proti výkyvům nálad, při různých nervových poruchách a migréně. Vhodná i ke kloktání a k omývání infikovaných ran. V lidovém léčitelství se traduje, že třezalka má hojivé a protizánětlivé účinky.


TŘEZALKA NAŤ

Nebo: 1-2 lžičky rakytníku na 1/l vroucí vody, louhovat 10 minut.

Povařte 2 polévkové lžíce rakytníkových bobulek asi 5 minut ve 1/4 l vody a sceďte. Užívejte 2x denně po dobu 6 týdnů. Poté můžete dát pauzu a začít s užíváním znovu.


DÁVKOVÁNÍ A UŽITÍ RAKYTNÍKU

Nejsou známy žádné nežádoucí účinky ani kontraindikace. Pouze ve velkém množství mohou některé přípravky z rakytníku způsobit pálení žáhy. Výjimečně se může projevit u určitých citlivých osob nesnášenlivost rakytníkového oleje při vnitřním užití, ta se projevuje zvracením, tzv. falešnou nespavostí nebo zvýšenou bolestivostí, např. žaludku. Pokud by se u vás tyto potíže objevily, zkuste ještě předtím srovnat pH užíváním jedlé sody, hořčíku, zvláště při léčbě nemocí žaludku, dvanáctníkového vředu apod.

Je přírodní antidepresivum. Podporuje imunitní systém, zvyšuje odolnost proti stresu. Obsahuje vysoký podíl vitamínu C (10x více vitamínu C než pomeranč) a dále obsahuje vitamíny A, B, D, E, K, aminokyseliny, cukry, třísloviny, silice. Jedna bobulka prý dokáže pokrýt denní doporučovanou dávku vitamínu C)
Rakytník pomáhá hojit sliznici, působí proti depresím, úzkosti, špatné náladě, nervozitě, reguluje krevní oběh. Rakytník celkově posiluje organismus, má značné biostimulační účinky, výrazně podporuje imunitní systém a je velice vhodný při rekonvalescenci.


ZÁNĚT MOČOVÝCH CEST - MOČOPUDNÁ SMĚS

20 g natě vřesu

10 g fazolových lusků

10 g kořene libečku

20 g semene petržele

20 g natě přesličky

10 g natě zlatobýlu celíku

10 g chmelových šištic

1 lžici směsi spaříme ve 250 ml vroucí vody. Necháme 15 minut louhovat a popíjíme po doušcích po celý den


KAMENY V JÁTRECH, LEDVINOVÉ KAMENY, ŽLUČNÍKOVÉ KAMENY

K příznakům nemocných ledvin patří: záněty čelních dutin, zhoršená kvalita vlasů, časté angíny, změny na nehtech, bolest hlavy, častá migréna, bolesti kolenou, nadměrné ochlupení u žen...

1.metoda na odstranění kamenů: Týden se jí pouze červené melouny s tmavých chlebem, ledviny pracují nejvíce mezi druhou a třetí ranou, a právě v této době se sedí ve vaně s teplou vodu a jí poslední meloun týdenní kůry. Opakuje se po 2 - 3 týdnech.Kameny se rozpustí jak játrech, tak v ledvinách a žlučníku.
2. metoda na odstranění kamenů: 24 hodin nejíst a pít pouze vodu, pak udělat klystýr a hodinu poté vypít 2 dcl olivového oleje a hned nato 2 dcl grapefruitové šťávy. Přitom se cucá citron, aby se zamezilo pocitu dávení. Vodu nepít! Opakuje se po 24 hodinách a sleduje se v moči, zda kameny vycházejí. Jsou většinou nahnědlé, nazelenalé nebo krémové barvy. Pokračuje se 5-7 dní, dokud všechny nevyjdou. Pijí se pouze šťávy nebo jí lehká vegetar.strava. Je dobré si udělat rentgen před kůrou a po ní. Kameny se rozpustí jak játrech, tak v ledvinách a žlučníku.
3. metoda na odstranění kamenů: Pije se několik hodin odstátá šťáva z červené řepy tak dlouho, až se zbavíte všech kamenů. Kameny vycházejí bezbolestně. Kameny se rozpustí jak játrech, tak v ledvinách a žlučníku.
4. metoda na odstranění kamenů: Několik bulv červené řepy bez oloupání se umele a vaří tak dlouho, až vznikne hustý sirup, ten se pak užívá několikrát denně asi po 1 dcl. Kameny se rozpustí jak játrech, tak v ledvinách a žlučníku.
5. metoda na odstranění kamenů: 1 lžička lněného semínka se zaleje sklenicí vody a uvede do varu. Dva dny se pak pije každé dvě hodiny půl sklenice tohoto odvaru. Ředí se vodou a pro chuť se přidává citrónová šťáva. Pouze na očistu ledvin.
6. metoda na odstranění kamenů: Pije se týden čaj z : dobromysli (50g), šalvěje (50g), máty (50g) a sporýše (50g) a sladí se medem. Jí se vegetariánská strava. Sedmý den 30 minut před jídlem se vypije asi 1,5 dcl tohoto čaje z jedné vrchovaté lžičky směsi, do kterého se přidá 5 kapek jedlového oleje (olej ze sibiřské jedle, tzv.pichtový). Dobře se promíchá a pije brčkem, aby se nepoškodila zubní sklovina. Čaj s olejem se užívá třikrát denně po dobu 5 dnů.

7. metoda na odstranění kamenů: 4-5 hřebíčků nechte louhovat 24 hodin v malém množství vody. Výluh poté pijte ráno, nalačno.

8. metoda na odstranění kamenů - epsomská sůl - 4 polévkové lžíce epsomské soli (síran hořečnatý) - dá se koupit na webu nebo v lékárně, 3 sklenice vody po 250 ml vody, 125 ml panenského olivového oleje , 125 ml šťávy (pokojové teploty) z 1/2 růžového grepu nebo z několika citrónů

- podrobnosti o této metodě ještě doplníme


BYLINKOVÝ ČAJ NA BOLAVÝ ŽLUČNÍK

50 g chmelových šištic

25 g máty

25g čekanky (nať)

1 lžíci směsi spařte ve 1/4 l vroucí vody, nechte louhovat 20 minut, pijte 3x denně po doušcích teplé - po jídle
Váš košík je zatím prázdný!

TOPlist